Přejít k hlavnímu obsahu

Bereme děti, jaké jsou a pomáháme jim být každý den ještě lepší.

Naše škola se snaží o vytváření těch nejlepších podmínek pro školní i mimoškolní výuku a výchovu.

Snaží se zároveň o maximální spolupráci rodiny a školy a o vytváření co nejlepšího vztahu dětí a rodičů ke škole a tím k dosahování optimálních výsledků vzdělávání. Škola se nachází na okraji obce. Je obklopena zahradou, která je využívána jako zelená učebna. K výuce jsou dále využívány prostory v těsné blízkosti školy - hřiště s umělým povrchem a travnaté fotbalové hřiště. Využíváme i budovu sokolovny nejen na cvičení, ale i pro různá kulturní vystoupení.

Budova školy je z konce 19. století. Postupně byla přistavěna jak část základní školy, tak i jídelna a škola mateřská.

Postupně ji uvnitř rekonstruujeme, je provedena generální oprava školní kuchyně, škola má vyměněná okna a je vybudována nová moderní učebna chemie a fyziky. Škola je vybavena osmi interaktivními tabulemi, má počítačovou učebnu a mnoho moderních pomůcek včetně sad pro výuku robotiky.

Děti používají  knihovnu, školní zahradu, dílnu, cvičnou kuchyňku a keramickou dílnu.

Škola se zapojila do projektů financovaných z ESF a rozpočtu ČR, realizovali jsme samostatný projekt OPVK, Šablony, projekty na rozvoj jazykových a čtenářských dovedností a posílení znalostí pedagogů ve výzvě OPVK č. 51. Byli jsme partnery SPŠCH v projektu krajských škol Pardubického kraje.

Nejnovější aktuality

Pozvánka na výtvarnou výstavu

23. 02. 2024

Dům dětí a mládeže Hlinsko a ČZS Chrudim

pořádají

Výstavu výtvarných prací

Slavnostní zahájení: 27.2.2024 ve 14:00

Termín výstavy: 27. - 29.2.2024

Místo:  MFC Hlinsko

Otevřeno: 10 - 16 hodin

Výběrové řízení na místo učitelky MŠ

12. 01. 2024

ZÁKLADNÍ A MATEŘSKÁ ŠKOLA KAMENIČKY, KAMENIČKY 38, 539 41 KAMENIČKY

Základní škola a Mateřská škola Kameničky hledá učitelku do MŠ na plný úvazek.
Životopis prosím zasílejte na adresu: reditelstvi@zskamenicky.cz do 09.02.2024.
Poté Vás budeme kontaktovat s datem pohovoru.

Mgr. Lenka Hladíková, ředitelka školy

Zdravohrátky

22. 11. 2023

Zdravohrátky 25.10.2023

25.10. jsme navštívili Střední školu zdravotnickou a sociální v Chrudimi. Byli jsme rozděleni do skupin a navštěvovali jsme stanoviště, kde jsme sbírali body do celodenní soutěže. Na stanovištích jsme si mohli vyzkoušet například simulaci řízení pod vlivem alkoholu, operaci, komunikaci jako lékař bez hranic v angličtině a spoustu dalších. Na konci programu se soutěž vyhlásila a mohli jsme odjíždět domů. Celý den hodnotíme velice přínosně, a jedna žákyně si dokonce tuto školu vybrala jako jednu z možností dalšího vzdělání. Byli jsme rádi, že jsme tuto školu navštívili a moc jsme si to užili.

Za žáky 9. třídy Adéla Pavlíčková