ZÁŘÍ V MŠ

Začátek školního roku začal zvesela. Přivítali jsme se s novými Myšičkami, Kočičkami i Sovičkami, hráli jsme seznamovací hry a seznamovali jsme s prostory MŠ i kolektivem.

V dalších týdnech se Myšičky učily, jaká je jejich značka, jak se jmenují ostatní kamarádi a jaká máme pravidla (Srdíčkové – všichni jsme kamarádi, Hračkové – každá hračka má svůj domeček, Pusinkové – s kamarády mluvíme hezky, Želvičkové – ve školce chodíme pomalu,..). Následně jsme se seznámili s tématem PODZIM, kde jsme si říkali, co k podzimu patří, jaké je počasí, naučili jsme se básničku s pohybem a tvořili jsme ježečka.

V září se Kočičky seznámily s novými kamarády, především ze třídy Myšiček, do naší třídy nastoupil pouze jeden nový kamarád. Společně jsme se naučili nové básničky, zdramatizovali jsme pohádku "O veliké řepě". Poznávali jsme různé druhy ovoce a zeleniny, které jsme i ochutnali a byli nám inspirací pro výtvarnou a pracovní činnost. Poslední zářijový týden jsme přivítali nové roční období a vyrazili pozorovat podzimní přírodu.

Sovičky - Ovoce a Zelenina - poznáváme, ochutnáváme , tvoříme a pečeme. Skřítek Podzimníček - práce dětí. Pohádka o Veliké řepě.

Obrázek odebrán. Obrázek odebrán. Obrázek odebrán. Obrázek odebrán.V Říjnu se budeme těšit na společně strávené chvíle s rodiči, divadélka pro děti či ukázku dravcůObrázek odebrán. Obrázek odebrán. Obrázek odebrán. 😊