Výprava do Brna

Dne 7. 12. se žáci 5. a 6. třídy ze školy Kameničky vydali do Brna. Cesta autobusem trvala necelé dvě hodiny, ale žáci se bavili, zpívali a povídali si. Když dorazili do Brna, vydali se na Masarykovu univerzitu. Dostali bílé pláště a odebrali se do laboratoře, kde na ně čekali biologové. Na začátku se představili a ukázali žákům stavbu živočišné a rostlinné buňky. Poté se rozdělili na tři skupiny. Následovala práce s mikroskopem, dělání preparátu z cibule a dále udělali roztok z chlorofylu. Všechny tři skupiny si vyzkoušely vše. Nakonec žáky čekalo skládání puzzle. Žáci si libovolně posedali ke stolkům a na znamení začali skládat. Když doskládali, rozloučili se, svlékli si bílé pláště a odešli k autobusu. Nastoupili, autobus je dovezl k planetáriu, kde měli připravený program. Žáci se dívali na 3D film. Po programu se vrátili zpět do Kameniček. Děkujeme třídním učitelkám těchto tříd, pí. uč. Němcové a pí. uč. Schmiedové za to, že vzaly žáky na tuto exkurzi.

Antonín Adámek a Štěpán Adámek

Fotogalerie na: https://zs-ms-kamenicky.rajce.idnes.cz/Exkurze_do_Brna_5._a_6._trida_Bioskop_a_planetarium/