Pravěk na Chrudimsku a Mozaika z dějin regionu

Žáci 24. 5. 2023 navštívili Regionální muzeum v Chrudimi, kde proběhl vzdělávací program zaměřený na části dějin, kterým se celý rok věnujeme v hodinách ČlS, tedy pravěku a středověku. Ale se zaměřením na region, ve kterém žijeme.

Viděli jsme spoustu exponátů, které dokazují osídlení Chrudimska už v době pravěké. Hodně se žákům líbila stolička mamuta, která byla nalezena přímo v Chrudimi.

Krásné byly i šperky z doby bronzové a doby Keltů.

Model středověké Chrudimi nás přenesl do středověku. Viděli jsme budování městského opevnění, řemeslníky při jejich práci, vybavení domů.... Naše putování časem jsme zakončili          v době husitských válek, kdy husité Chrudim obsadili a  hledali poklad, který je podle pověsti v Chrudimi ukryt. Neváhali pozabíjet spoustu mnichů z místního kláštera, ale poklad nenašli. Ten na objevení stále čeká :-).