Přejít k hlavnímu obsahu
x

 

Kurz první pomoci

 

Ve čtvrtek 26. 1. 2023 se zájemci z 2. stupně zúčastnili úvodního kurzu první pomoci. Pod vedením lektorky Hany Soudkové se naučili vyhodnotit modelovou situaci, správně zavolat na tísňovou linku, poskytnout první pomoc člověku v bezvědomí a zároveň dbát na svoji bezpečnost. Zážitkovou formou si osvojili uložení bezvědomého do polohy na zádech a jeho resuscitaci po dobu 1 minuty, jejíž správnost vyhodnotila mobilní aplikace. Všichni přítomní zvládli resuscitaci s více než 90% úspěšností, odnesli si spousty praktických dovedností, které se jim bezesporu v životě neztratí. 

Na úvodní kurz 1. pomoci určitě rádi navážeme dalším setkáním, tentokrát se zaměřením na zástavu krvácení. 

Mgr. Daniela Kosařová

 

Kurz se mi moc líbil. Paní byla velice příjemná, milá a dokázala mě zaujmout jak svými vědomostmi, tak přístupem k posluchačům. Náplň přednášky byl velice zajímavý a srozumitelný. Taktéž se mi líbilo, že jsme si vše vyzkoušeli „na vlastní kůži.“ Naučili jsme se spoustu užitečných věcí např. jak zacházet s člověkem, který je v bezvědomí, jak mu uvolnit dýchací cesty a jak zjistit jestli dýchá. Mimo jiné jsme si mohli vyzkoušet resuscitaci na figurínách.

Celkově to hodnotím jako velice přínosné rozšíření mého obzoru ve zdravovědě a uvítala bych rozšíření znalostí dalším kurzem.

Adéla Pavlíčková, 8. třída

 

Fotogalerie: https://zs-ms-kamenicky.rajce.idnes.cz/Kurz_1._pomoci/