Přejít k hlavnímu obsahu
x

 

Den Země

 

V pátek 19. 4. 2024 jsme oslavili Den Země. Učitelé pro nás připravili bohatý program. Bylo celkem 7 stanovišť, na jednom jsme poznávali. Na druhém jsme luštili rébusy. Na dalším jsme tančili s popelářem. Jinde jsme třídili odpad, jinde něco tvořili. S organizací pomáhali žáci z 2. stupně. Celkem mě to bavilo. Hlavně, že jsme se nemuseli učit. V pondělí ještě vykonám nějaký dobrý skutek.

 

  • Nejvíc mě bavilo tančení v deváté třídě.
  • A naopak mě nejméně bavilo luštění ve třetí třídě.
  • V počítačové učebně byla poznávačka a ta mně šla, jako jediná jsem ze všech skupin poznala řeřišnici.
  • V chemii byl Kahoot, ten mě taky bavil.
  • V osmé třídě byl namalovaný strom, který jsme museli vybarvit temperami.
  • No a pak jsme ještě šli dvakrát do jídelny, kde jsme hráli různé hry, jako je třeba Dobble.
  • A mezi tím jsme měli cca desetiminutové přestávky.
  • Poslední hodinu jsme měli informatiku. A nakonec jsme si dali výborný oběd.

 

Den Země byl nádherný. Nejvíc mě bavil kahoot. A taky mě bavilo tančení - fotbalový Just dance. Líbila se mi dílnička - malovali jsme temperami a potom jsme obkreslovali ruce. V jídelně jsme hráli hry, z her mě nejvíce bavilo kvarteto. V počítačové učebně byla poznávačka. Myslela jsem si, že to bude formou Kahoot, ale nebylo. 

 

Super. Byla to zábava. Nejdřív jsme šli do 8. třídy, kde jsme malovali kmen, moc se to povedlo. Na dalším stanovišti jsme se pobavili - tančili jsme. Jako 1. popeláře,  2. fotbal a to nejlepší na konec - medvěda. Bylo to to nejlepší stanoviště. Další stanoviště, které se mi líbilo, byly poznávačky. Myslím si, že se akce povedla, mně samotné se líbila moc.

Se zazvoněním jsme šli do jidelny, kde pan učitel vyhlašoval soutěže. Potom jsme šli nahoru, chvíli jsme pobyli ve třídě,  ale pak jsme šli do osmé třídy, kde jsme s klukama vybarvovali planetu a holky dělaly strom se srdcem. Když jsme to udělali, šli jsme si obkreslit ruce a pak je vystřihli. V devítce jsme tančili popeláře a já tam zapomněl mikinu. Když  jsem pro ni šel, tančili tam ostatní nějakou fotbalovou písničku. Nejvíc se mi líbili ti popeláři.

 

Měli jsme Den Země. Nejlepší bylo kvarteto. Kahoot byl taky dobrý. Malování bylo super, ale na kvarteto to nemá. Poznávačka mi šla, ale prý, nevím jestli je to pravda, někteří prvňáčci byli lepší než my - pátá třída. Během přesunů jsem se rozsekal několikrát na schodech, ale užil jsem si to. Byl jsem ve dvojici s Damíkem. O přestávkách jsme hráli hokej. Tancování bylo super. Hlavně bylo super to, že jsme se nemuseli učit.

žáci 5. třídy